Oferty Pracy

iOS Developer (Remote)

  • Firma:Devire Sp. z o.o.
  • KategoriaIT,
  • Tryb pracy
  • Miejsce pracyRemote
  • Data dodania08.04.2019
  • Data wygaśnięcia22.04.2019
  • Liczba odsłon41
Opis stanowiska

Devire IT Outsourcing is a form of cooperation dedicated to specialists in the IT industry, based on the principles of their own business - B2B, implementing projects for leading clients running innovative and modern projects.

For one of our Client - computer games company - we are actively looking for iOS Developer

Our Client acquires older games that have loyal audiences that we believe that can last another decade. We bring our unique, player-focused approach to operations to help bring back disenfranchised players and retain the players that love the game very much.

Our Client has a created a flexible work environment with people able to work from multiple locations and flex their hours to meet their personal obligations. We believe in flat organizations, small trusted and empowered teams, and long-term thinking.

Additional information:

100% remote work At least 4 years of industry experience Shipped at least 1 iOS mobile/social games

We are looking Candidates who have:

Expert in C++, Objective C, or Swift Extensive experience with building, releasing iOS Apps Extensive experience working with internal and externally developed code Extensive experience with self-testing to minimize and fix issues Strong Documentation / Presentation / Communication skills Strong problem solving / debugging skills Ability to work unsupervised

We offer:

B2B Contract via Devire Remote work Work in an international environment Wyślij CV
Internal Recruiter
  • Data dodania:18.04.2019
  • Miejscowość:Warszawa ()
  • Firma: Devire Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Specjalista IT ds. integracji systemów przemysłowych
  • Data dodania:10.04.2019
  • Miejscowość:Poznań ()
Zobacz szczegóły
SAP Security Konsultant
  • Data dodania:16.04.2019
  • Miejscowość:Wrocław ()
Zobacz szczegóły
Senior Front-end Developer
  • Data dodania:11.04.2019
  • Miejscowość:Cracow ()
Zobacz szczegóły
Java Developer - Java 8, Spring, Angular 6, REST, SOAP
  • Data dodania:09.04.2019
Zobacz szczegóły
Lead Software Engineer (remote work)
  • Miejscowość:Warsaw (remote work) ()
Zobacz szczegóły
Android Developer (Remote)
  • Data dodania:08.04.2019
  • Miejscowość:Remote ()
Zobacz szczegóły
Samodzielna/y Księgowa/y
  • Data dodania:15.04.2019