Oferty Pracy

Microsoft Dynamics 365 Developer

  • Firma:Devire Sp. z o.o.
  • KategoriaIT,
  • Tryb pracy
  • Miejsce pracyGdańsk
  • Data dodania08.04.2019
  • Data wygaśnięcia22.04.2019
  • Liczba odsłon44
Opis stanowiska

For one of our clients, IT Company focused on consulting, developing, optimization and maintenance of Microsoft technologies we are looking for Microsoft Dynamics 365 Developer with technical & functional experience to work on internal and external implementation projects.

Responsibilities:

Develop and deliver high-quality technical solutions Work with a young and motivated team Customization of Business Processes Programming, CRM configurations, project management and (cross-)mentoring others Plug-In Development

Required Skills:

2+ years experience with technologies to include SQL, XML, ASP and.NET in Microsoft Dynamics CRM 2011 or higher Experience with data modelling and SQL, especially SSRS Good Experience with C# and .Net, JavaScript / TypeScript Experience with Office365 Solutions Experience with web technologies Experience with GIT or TFVC Attention to detail, strong configuration and design skills and willing to work with new technologies  A fluent command of spoken and written business English Desired certifications: IT-related degree  Microsoft Dynamics CRM Certifications  Experience with Unit- and Integration tests Projectmanagement Experience

Nice to have:

Knowledge of Power Platform Experience Knowledge of Business Process modelling

We offer:

B2B contract (via Devire) Regular team events Private Medical Lifecare Multisport card Working with the newest technologies in international projects Excellent career opportunities through internal trainings and certifications Wyślij CV
Specjalista / Starszy Specjalista ds. Kadr i Płac
  • Data dodania:05.04.2019
  • Miejscowość:Warszawa ()
  • Firma: Devire Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Specjalista ds. Przetargów Publicznych i Pricingu
  • Data dodania:08.04.2019
Zobacz szczegóły
Inżynier DevOps
  • Data dodania:15.04.2019
Zobacz szczegóły
Customer Service Representative
  • Data dodania:12.04.2019
Zobacz szczegóły
Samodzielna/y Księgowa/y
Zobacz szczegóły
On-Site Recruiter
  • Data dodania:17.04.2019
  • Miejscowość:Kraków ()
Zobacz szczegóły
Kierownik Budowy - instalacje sanitarne
  • Data dodania:11.04.2019
Zobacz szczegóły
Praca na miejscu w Portugalii z językiem niemieckim !
  • Miejscowość:Lizbona ()